Former Presidents

 

A H M Karam Ali (Adhoc)

Tenure: 1980 - 1981

 

Azimuddin Ahmed

Tenure: 1981 - 1984

 

A F Rahman

Tenure: 1984 – February 1986

November  1986 – August 1987

M Akbar Ali

Tenure: 1990 – August 1991

A K M Shamsuddoha

Tenure: 1992 – October 1995

 

Khandker A Salam

Tenure: 1997 & 1998

 

M. Jamaluddin

Tenure: 2001 & 2002

Syed Moazzam Hossain

Tenure: 2005 & 2006

Obaidur Rahman

Tenure: 2007 & 2008

Shabbir Ahmed Khan

Tenure: 2009 & 2010

Shahab Uddin Khan

Tenure: 2011 & 2012

K M H Shahidul Haque

Tenure: 2013 & 2014

M S Siddiqui

Tenure: 2015 & 2016

Muhammad Ayub

Tenure: 2017 & 2018

Advocate Rafiqul Islam Masum

Tenure: 2019 & 2020

Md. Nuruzzaman

Tenure: 2022 & 2023

TOP